fbpx

Veebruar on sõbrakuu

Sõpruse tähistamine veebruaris

Sõpruse tähistamine veebruaris ei piirdu ainult inimsuhetega, vaid hõlmab ka erilist sidet, mis võib tekkida inimeste ja nende karvaste käpaliste, eriti koerte vahel. Koerad on inimestega koos elanud tuhandeid aastaid ja on pälvinud “inimese parima sõbra” tiitli oma vankumatu lojaalsuse, kaaslase ja võime eest lugematul viisil meie elu paremaks muuta.

Meie sõpruse ajalugu koertega annab tunnistust selle erilise sideme kestvast olemusest, millest annab tunnistust koeraluude avastamine Belgias Goyeti koopast, mis viitab sellele, et meie sõprus koertega on kestnud kauem, kui seni arvati. / Inimese ja koera sõprus on kestnud üle 30 000 aasta

Veebruarikuu jooksul on inimeste ja koerte sõpruse tähistamiseks palju võimalusi.

Mõned inimesed otsustavad osaleda üritustel, nagu koertenäitused, varjupaigast uue lemmiku võtmine või vabatahtlik töö loomade varjupaikades. Teised võivad lihtsalt veeta rohkem kvaliteetaega oma karvaste sõpradega, viies neid pikematele jalutuskäikudele, mängides või istudes koos diivanil.

Olenemata valitud tegevusest võib inimeste ja koerte vahelise sõpruse tähistamine tuua rõõmu, seltskonda ja sügavamat tunnustust inimeste ja nende lemmikloomade vahelise erilise sideme eest.

Sõpruse tähtsust meie elus ei saa ülehinnata.
Tegelikult põhineb tõeline sõprus sageli ühisel visioonil ja veendumusel, et meie elu on parem tänu inimestele, kellega end ümbritseda. Inimeste ja koerte sõprus pole erand, sest meie karvased kaaslased võivad pakkuda meile tingimusteta armastust, tuge ja eesmärgitunnet.

Koerad võivad parandada ka meie füüsilist ja vaimset tervist, vähendades stressi, ärevust ja depressiooni ning julgustades meid elama aktiivsemat ja täisväärtuslikumat elu.

Tähistades veebruarikuus inimeste ja koerte vahelist sõprust, saame austada meie ja meie karvaste kaaslaste vahel valitsevat erilist sidet ning tunnustada paljusid viise, kuidas nad meie elu rikastavad.

Kas teadsid?

12 vanimat koeratõugu

Akita – 10 000 aastat

Gröönimaa kelgukoer – 9 500 aastat

Afganistani hurt – 8000 aastat

Whippet – 8000 aastat

Basenji – 5000 aastat

Tiibeti mastif – 5000 aastat

Saluki – 5000 aastat

Alaska malamuut – 3000 aastat

Chow Chow – 2000 kuni 3000 aastat

Puudel – 2,000 aastat

Tiibeti terjer – 2000 aastat


Pekingi koer – 2000 aastat vana