Kuidas ja millist suukorvi oma koerale valida?

Kõige tähtsam – suukorvi võid sa vajada ka siis, kui su koer on sõbralik nii inimeste kui ka teiste koerte vastu. Esiteks võid sa suukorvi vajada veterinaari juures. Teiseks peab koer ühistranspordis suukorvi kandma. Kolmandaks vajad sa suukorvi jalutuskäikudel rahvarohketes kohtades, kui su koer on teiste koerte või inimeste vastu agressiivne.

Millist suukorvi valida?

Suukorve on saadaval erinevatest materjalidest, erineva disaini ja kujuga ning erineva otstarbega. Vali oma koerale suukorv vastavalt koera tegelikule iseloomule ja kasvatusele. Näiteks leebele, mitte-agressiivsele koerale sobivad pehmed nailonist, nahast või kummist suukorvid. Sellised suukorvid ei sobi aga koerale, kes võib mingis olukorras kedagi hammustada, sest pehmest suukorvist suudab tugev koer läbi hammustada.

Koertele, kes võivad pureda sobivad metallist või tugevast nahast suukorvid, mis konkreetselt takistavad koeral hammustada – s.t koer ei saa kuidagi neist tugevatest suukorvidest läbi hammustada.

Kui sa oled endale selgeks teinud, kuidas su koer stressisituatsioonis (võõrad koerad, valu tekitamine veterinaari juures jms) käituda võib, siis pead enne sobiva otstarbega suukorvi ostmist valima veel õige mõõdu. Peamine, ole enda vastu aus ja tunnista endale, et ka sinu kodus väga leebe koer võib teatud juhtudel hammustada. Näiteks on minul olnud väga inimsõbralik kokkerspanjel, kes ei talunud aga kaitsesüste ja tahtis alati veterinaari või enda kinnihoidjat (mind) naksata.

Kuidas koerale õiges mõõdus suukorvi valida

Vali kindlasti suukorv, mille mõõdud on vastavuses sinu koera koonu suurusega. Koertekeskus soovitab seejuures valida oma koerale selline suukorv, mis lubab koeral vabalt lõõtsutada. Koerale, kes peab tihti suukorvi kandma soovitame osta suukorvi, millel on koonupealses osas ka pehmendus. Sellised pehmendused aitavad vältida suukorvi hõõrdumist ja koerale haavade tekkimist.

Õige suukorvi suuruse saad, kui mõõdad koera koonu pikkuse silmadest ninaotsani ning ka koonu ümbermõõdu koonu kõige jämedamast kohast nii, et koera suu on avatud.

    • Korvi pikkus = koera koonu pikkus silmadest ninaotsani + 1 cm.
    • Korvi ümbermõõt = koera koonu ümbermõõt + 5-8 cm.

NB! Paljude suukorvide juures on märgitud ka tõud, kellele konkreetne suukorv sobiks. Need ongi ainult soovitused ja näitavad, millisele koeratüübile antud suukorv võiks sobida. Mõõda enne suukorvi ostmist kindlasti oma koera koonu pikkus ja ümbermõõt, et leida just oma koerale sobiv suukorv.

Kuidas koera suukorviga harjutada?

Kui suukorv on ostetud tuleb suukorvi koerale ka tutvustada. Harjuta oma koera suukorviga juba kutsikaeas, turvalistes ehk siis kodustes oludes, et koer harjuks suukorviga. Nii ei teki koeral olukordades, kus suukorv on vajalik, liigset stressi ning ta ei ürita seda käppadega ma peast ära võtta.

Lase koeral alguses suukorvi nuusutada, kiida teda ning anna maiust. Alguses lase tal suukorvi kanda vaid lühikest aega ja ära unusta koera samal ajal ka kiitmast. Pikenda suukorvi kandmisaega tasapisi. Kiida oma koera alati, kui ta suhtub suukorvi positiivselt. Peamine, varu kannatust!

NB! Suukorv ei ole karistusvahend ja see pole mõeldud pikaajaliseks kasutamiseks! Ära jäta koera kunagi üksi, kui tal on suurkorv peas!