kong mänguasjad koertele

Miks valida KONG mänguasi?

KONG tooted on ühed enim ostetud koerte mänguasjad ja väga populaarsed üle kogu maailma. KONG toodetest leiad mänguasju igas suuruses ja vanuses ning harjumuste ja vajadustega koertele.

KONGil on nii närimismänguasju, aktiveerimismänguasju, tennispalle, maiusemänguasju, pehmeid mänguasju jne. KONG lähtub oma toodete arendamisel ja disainimisel lihtsast põhimõttest:

KOER PEAB SAAMA MÄNGIDA!
Vaata mänguasja mõõtude tabelit, et leida oma tõule just see õige. TABEL

Koertekeskuse tiim soovitab!

Koertekeskuse tiim kasutab ise ja soovitab ka kõikidele teistele koeraomanikele just KONGi mänguasju.

Tutvu meie KONGi mänguasjade valikuga SIIN.

Materjal vastavalt koera iseloomule

KONG mänguasjad on tehtud väga vastupidavast materjalist: looduslikust kummist. KONGI mänguasjad põrkavad hästi, paljud teevad ka erinevaid koerte huvi äratavaid helisid ning mitmed on mõeldud ka veemängudeks (ei upu). KONGil on välja arendatud erineva tugevusastmega kummimaterjal: on pehmemaid, mis sobivad kutsikatele ja vanadele koertele; on tugevamaid, mis sobivad väga suurtele närijatele.

KONGi soovitusi tasub järgida, sest nt kutsikale mõeldud mänguasja purustab super-närija hetkega. Ja vastupidi: supernärija mänguasi käib kutsikale üle jõu, tema igemed võivad haiget saada ning tema huvi mänguasjade vastu seetõttu raugeda. Näiteks on KONGi klassikalised musta värvi kummist mänguasjad kõige tugevama kummiga. Helesinised ja roosad aga kõige pehmemast (siiski vastupidavast) kummist. Seda, milline mänguasi millisele koerale sobib saad uurida  kõrvalolevast tabelist.

MIKS KOER PEAB SAAMA MÄNGIDA?

Aktiveerivate mänguasjade eesmärk

on anda koerale vaimset tegevust, mis on füüsilisest tegevusest tõhusam ja koera rohkem väsitav. Ainult füüsiline aktiivsus, näiteks jooks ratta kõrval, ei ole koera vaimne aktiveerimine. Küll on seda näiteks pikk jalutuskäik metsas, kui koer saab nuusutada metsalõhnu ja samas ka sinu visatud palli või keppi taga ajada või peidetud asju otsida.

Aktiveerimine on ka mäng selliste mänguasjadega,

kust toidu või maiuse kättesaamine on keeruline – koer peab toidu saamiseks „mõtlema“ ja vaeva nägema. Toidu nimel töö tegemine on koerale loomuomane ja nad naudivad seda, sest see käivitab nendes jahiinstinkti. Näiteks võivad kõik jäljekoolitusega tegelevad koerasportlased öelda, et koer väsib jälge ajades (ja toitu otsides) rohkem kui muude tegevustega. Jahiinstinkt käivitub ka viska-too-ära mängudes, sest saagi (loe: kepi, palli, frisbi) taga ajamine ja püüdmine on koera loomuses.

Koer on karjaloom ja naudib tegevusi oma karjaliikmetega – sinu ja sinu perega

Seega mängi koeraga ka ise, ära jäta koera aktiveerimist ainult mänguasjade hooleks. Nii lahe, kui üks mänguasi ka ei ole – see ei asenda sinu lähedust ja sinu suhet koeraga. NB! Koos sinuga mängima harjunud koer on ka lihtsamini koolitatav, sest
SINA OLED KÕIGE HUVITAVAM ASI MAAILMAS!

Ära unusta, et aktiivne koer on ÕNNELIK KOER!

Seda tasub meeles pidada juba kutsikaeas, mil kõik hilisemad käitumisprobleemid välja arenevad. Käitumisprobleemid on näiteks üksi olemise ja üksi jäämise stress, asjade ohjeldamatu närimine, asjatu haukumine ja ulgumine, igavus jne. Koerale juba kutsikaeas tegevust andes on võimalik neid käitumisprobleeme eos ennetada ja vältida. Koer vajab siiski mängimist ja aktiveerimist kogu oma elu.

Koertekeskuse tiim soovitab!

Koertekeskuses on aktiveerivaid mänguasju palju. Selle, milline mänguasi just sulle sobib, pead ise katsetama. Alustada tasub lihtsamate mänguasjadega nagu klassikalised maiuse-toiduga täidetavad pallid. Keerulisemaid mänguasjad tasub kasutusele võtta alles siis, kui koer on hakanud “iseseisvalt mõtlema”, nt kui toidupall tühjendatakse loetud minutite jooksul. Selline koer vajab juba tõsisemaid väljakutseid.

Ja nüüd oma koerale mänguasja valima!