Koerte groomer Anna Malsub

Koertekeskuses saab nüüd oma koerale karvahoolduse teenust tellida tuntud groomeri ANNA MALSUBi juures. Anna juurde tasub tulla just neil koeraomanikel, kes käivad näitustel ning kel on kodus suurekasvulised tiheda aluskarvaga koerad. Allpool saad lugeda intervjuud Anna Malsubiga ning vaadata galeriid tema töödest ja tegemistest.

kes on anna Malsub

Anna on koertega tegelenud üle 10 aasta ning suurte ja karvaste koerte groominguga pea 5 aastat. Anna on spetsialiseerunud just suurte koerte näituse-groominguks.

Paljudele leonbergerite omanikele on Anna Malsubi nimi juba tuttav, sest ta on viinud läbi ka meistriklasse nii siin Eestis kui ka Soomes ja Lätis. Ning aidanud leobergeritel näitustel ka auhindu saada.

Anna sõnul on ta välja töötanud oma süsteemi suurekasvuliste tiheda aluskarvaga koerte groominguks. Nii et kui sul on kodus leonberger, samojeed, malamuut, husky vms sarnase kasukaga koer, siis tasub sul oma koeraga just Anna juurde tulla.

Mida Anna groomingu-teenus endast kujutab?

Lisaks pesule ja lõikusele valmistab ta koeri ette näituseks, annab nõu karvahoolduseks, kokkuleppel tegeleb ka kahjustunud karva ja naha taastamisega ning hoolitseb su koera eest kogu näitusekarjääri jooksul.

Anna sõnul on tema püsiklientideks nii rahvusvaheliste kui ka Euroopa, Venemaa, Skandinaavia ja Baltimaade näituste ning Cruftsi tšempionid.

Anna kolis Eestisse 2018. aastal Peterburist. Tal on kodus lisaks pisiperele ka 3 koera (wippet, Shih tzu ja mix (samojeed-kuldne retriiver) ja 2 kassi.

Palusime Annal endast ka pisut rohkem rääkida ja esitasime mõned küsimused

Kuidas sa groomingu juurde jõudsid?

Aastate eest sattusin Peterburis tööle koertesalongi ja tegelesin selle arendamisega. Pärast oma esimese koera ostmist hakkasin teda ka ise pügama. Hiljem tekkis erinevatest tõugudest kliente, kuid pärast tööd leonbergiga mõistsin, et ma ei taha enam salongis töötada, vaid tahan tegeleda just nimelt tõupõhise groominguga.

Valmistan koeri näitusteks ette. Näituse-eelne hooldus on just minu peamine suund. Lisaks tegelen koera karvakatte ja naha rehabilitatsiooni ning taastamisega.

Kas näituse-groomingut saab teha ka kodus?

Muidugi, koer võib pesta ja kammida ka kodus. Kuid seda peab tegema õigesti ja aru saades, milleks te seda teete ja millist tulemust soovite saavutada.

Näitus, nagu ütles mulle üks mu tuttav aretaja, see on iluduskonkurss. Koer peab olema puhas ja kammitud. Tulles näitusele puhta ja ettevalmistatud koeraga näitate te üles lugupidamist ekspertide vastu.  Näituse puhul peab omanik aru saama, et näituseks ettevalmistus on rühmatöö – koostöö treeneri, gruumeri, veterinaariga, aastaringselt 24/7 kogu koera eluea. See on kohustus, see on tõusud ja mõõnad ning meeletu stress, milleks te peate olema valmis. Ja peamine soov ei sõltu sellest, kas teie koer võidab või kaotab näitusel, temast saab nagunii kõige parem, kõige armsam koer maailmas. Koer on eelkõige armastuse, mitte näituste jaoks.

Näituse puhul peab omanik aru saama, et näituseks ettevalmistus on rühmatöö – koostöö treeneri, gruumeri, veterinaariga, aastaringselt 24/7 kogu koera eluea

kuidas anna malsubi juurde saada

Anna teenuste hinnakirja (Grooming 4) näed SIIT. Kui soovid oma koeraga just Anna juurde tulla, siis helista meile või registreeru kõrvaloleva vormi kaudu.

Et saaksime sulle leida parima aja ja pakkuda parimat teenust anna meile ka teada oma koera tõug, vanus, terviseseisund, kogemus groominguga, kuidas koer võõrastesse suhtub ning mis on groomingu eesmärk – kas näituseks ettevalmistus või tavaline hooldus.