fbpx

Massaaž koertele

Uus teenus Koertekeskuses – massaaž koertele.massaaž

MIKS SEE TEENUS ON SINU KOERALE VAJALIK JA HEA

  • Kui koer peab teatud perioodi püsima piiratud liikumisel või puhke(puuri)režiimil, aitab massaaž hoida lihastoonust ja konditsiooni.
  • Koertel, kes põevad liigeste haigusi, aitab massaaž enne liigutamist kiirendada lihaskoes verevoolu ja toitainete liikumist ning säilitada pehmekoe elastsust. Nendel koertel, kes kannatavad krooniliste lihaspingete all, aitab massaaž lõõgastada ja vähendada ebamugavustunnet ning lihaspingeid.
  • Korralik massaaž sportkoertele võib aidata saavutada ja/või taastada täielikku koe funktsiooni. Massaaži saab kasutada treeningperioodil ravi eesmärgil ning edendada sellega sportlikku sooritust. Massaaž võib aidata koera võistluseks või soorituseks ettevalmistamisel, vähendada stressi ja abistada lõõgastumisel. Pärast rasket harjutust või võistlust aitab massaaž kaasa kiiremaks taastumiseks. Harrastustasemel spordis võidakse treeningu komponente osaliselt eirata, sel puhul aitab massaaž elastsust suurendada, vähendades sellega vigastuse ohtu.
  • Pidev stress või ülekoormus sportkoertel võib suurendada vigastuste teket. Lihasrebendi korral asendub sidekude armkoega, mis vähendab jõudu, elastsust ja koe liikuvust. Kui kude ei ravita enne maksimaalse soorituse juurde naasmist, ei pruugi see kunagi paraneda. See omakorda koormab kõrval olevaid struktuure, põhjustades kurnatust ja lihasgruppide liigpaisumist. Massaažiga on võimalik armkude venitada ja vabastada, et taastuks koe normaalne liikuvus. Kui koer osaleb väga pingelistes treeningutes, ei pruugi ta täielikult taastuda, see omakorda viib üldise lihasvalulikkuse ja traumadeni.
  • Massaažiga vähendatakse lihase toonust ja pinget, vähendades lihase vaevust ja edendades lõõgastust. Seega võiks massaaži kasutada pärast võistlusi, treeninguid, pikki reise või mõne muu stressirikka situatsiooni järgselt. Lihasvalulikkus algab koertel tavaliselt soorituse järgselt ja vahel alles ka järgneval päeval. Massaaž on võimalik meetod valulikkuse vähendamiseks.

Massaaž mõjutab koeri nii füüsiliselt kui ka psüühiliselt, vähendades stressi ja lõdvestades lihaseid. Sobib igas vanuses koerale, eeldusel et koer on terve või on taastumas raskest operatsioonist või haigusest. Peale operatsiooni või rasket haigust konsulteerida kindlasti enda koera raviarstiga, kes kiidab protseduuri heaks.

Massaaž tõstab lemmiku organismi vastupidavust, kiirendab taastumist, turgutab vere- ja lümfiringet ning annab koerale lihtsalt väga hea enesetunde. Sportkoertele on massaaž lausa vajalik, et vältida lihaspingeid.

Massaaži ei võeta koeri, kellel on

  • vigastatud või põletikuline nahk
  • värsked operatsiooni armid ja õmblused
  • tugevad lihasrebendid või vigastused
  • kasvajad
  • jooksuajaga emased

Massöör Maris endast, LOE SIIT

Teenusele registreerumine ja info teenuse kohta:
Teenus kestab tund aega ja maksab 25.-€
Telefon: +372 53 074 578
E-mail: info@koertekeskus.ee