Kuidas ja millist suukorvi oma koerale valida?

Kõige tähtsam – suukorvi võid sa vajada ka siis, kui su koer on sõbralik nii inimeste kui ka teiste koerte vastu. Esiteks võid sa suukorvi vajada veterinaari juures. Teiseks peab koer ühistranspordis suukorvi kandma. Kolmandaks vajad sa suukorvi jalutuskäikudel rahvarohketes kohtades, kui su koer on teiste koerte või inimeste vastu agressiivne.

 

Millist suukorvi valida?

Suukorve on saadaval erinevatest materjalidest, erineva disaini ja kujuga ning erineva otstarbega. Vali oma koerale suukorv vastavalt koera tegelikule iseloomule ja kasvatusele. Näiteks leebele, mitte-agressiivsele koerale sobivad pehmed nailonist, nahast või kummist suukorvid. Koertele, kes võivad pureda sobivad metallist või tugevast nahast suukorvid, mis konkreetselt takistavad koeral hammustada – s.t koer ei saa kuidagi neist tugevatest suukorvidest läbi hammustada.

Kuidas koerale õiges mõõdus suukorvi valida

Õige suukorvi suuruse saad, kui mõõdad koera koonu pikkuse silmadest ninaotsani ning ka koonu ümbermõõdu koonu kõige jämedamast kohast nii, et koera suu on avatud.

  • Korvi pikkus = koera koonu pikkus silmadest ninaotsani + 1 cm.
  • Korvi ümbermõõt = koera koonu ümbermõõt + 5-8 cm.

Kuidas koera suukorviga harjutada?

Kui suukorv on ostetud tuleb suukorvi koerale ka tutvustada. Harjuta oma koera suukorviga juba kutsikaeas, turvalistes ehk siis kodustes oludes, et koer harjuks suukorviga. Nii ei teki koeral olukordades, kus suukorv on vajalik, liigset stressi ning ta ei ürita seda käppadega ma peast ära võtta. Lase koeral alguses suukorvi nuusutada, kiida teda ning anna maiust. Alguses lase tal suukorvi kanda vaid lühikest aega ja ära unusta koera samal ajal ka kiitmast. Pikenda suukorvi kandmisaega tasapisi. Kiida oma koera alati, kui ta suhtub suukorvi positiivselt. Peamine, varu kannatust!

Pikemalt saad suukorvide valimise kohta lugeda SIIT.