Miks su koer peab saama mängida

Tegevust saav koer on ÕNNELIK KOER! Aktiveerivate mänguasjade eesmärk on anda koerale vaimset tegevust, mis on füüsilisest tegevusest tõhusam ja koera rohkem väsitav.

Ainult füüsiline aktiivsus, näiteks jooks ratta kõrval, ei ole koera vaimne aktiveerimine. Küll on seda näiteks pikk jalutuskäik metsas, kui koer saab nuusutada metsalõhnu ja samas ka sinu visatud palli või keppi taga ajada või peidetud asju otsida.

Aktiveerimine on ka mäng selliste mänguasjadega, kust toidu või maiuse kättesaamine on keeruline – koer peab toidu saamiseks „mõtlema“ ja vaeva nägema. Toidu nimel töö tegemine on koerale loomuomane ja nad naudivad seda, sest see käivitab nendes jahiinstinkti. Näiteks võivad kõik jäljekoolitusega tegelevad koerasportlased öelda, et koer väsib jälge ajades (ja toitu otsides) rohkem kui muude tegevustega. Jahiinstinkt käivitub ka viska-too-ära mängudes, sest saagi (loe: kepi, palli, frisbi) taga ajamine ja püüdmine on koera loomuses. 

Ja veel. Koer on karjaloom ja naudib mänge ja tegevusi oma karjaliikmete – sinu ja sinu perega. Seega mängi koeraga ka ise, ära jäta koera aktiveerimist ainult mänguasjade hooleks. Nii lahe, kui üks mänguasi ka ei ole – see ei asenda sinu lähedust ja sinu suhet koeraga. NB! Koos sinuga mängima harjunud koer on ka lihtsamini koolitatav, sest SINA OLED KÕIGE HUVITAVAM ASI MAAILMAS!

Ära unusta, et aktiivne koer on ÕNNELIK KOER! Seda tasub meeles pidada juba kutsikaeas, mil kõik hilisemad käitumisprobleemid välja arenevad. Käitumisprobleemid on näiteks üksi olemise ja üksi jäämise stress, asjade ohjeldamatu närimine, asjatu haukumine ja ulgumine, igavus jne. Koerale juba kutsikaeas tegevust andes on võimalik neid käitumisprobleeme eos ennetada ja vältida. Koer vajab siiski mängimist ja aktiveerimist kogu oma elu.

Koertekeskuses on  aktiveerivaid mänguasju palju. Selle, milline  mänguasi just sulle sobib, pead ise katsetama. Alustada tasub lihtsamate mänguasjadega nagu klassikalised maiuse-toiduga täidetavad pallid. Keerulisemaid mänguasjad tasub kasutusele võtta alles siis, kui koer on hakanud “iseseisvalt mõtlema”, nt kui toidupall tühjendatakse loetud minutite jooksul. Selline koer vajab juba tõsisemaid väljakutseid.

Meie hinnagul on parim valik aktiveerivaid mänguasju Ameerika Ühendriikides toodetud KONG kompaniil. Me kasutame neid ise, nii kutsikate kui ka suurte koertega. Lisaks kasutame KONGi klassikalisi mänguasju oma koerte koolitamisel, kuna need on head motivatsiooniesemed ja meie koerad jumaldavad neid. VAATA KONGi mänguasjade valikut siit.  Pikemalt saad KONGi mänguasjade kohta lugeda aga siit. 

Koertekeskus

VAATA KA KONGi enda kodulehte: https://www.kongcompany.com/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.