5 asja, mida sinu vananev koer vajab

Eesti Kennelliidu standardite järgi on koer alates 8-st eluaastast veteranieas, s.t siis seeniorieas. Tegelikult vananevad koerad erinevalt, väiksemad ja kergemad koerad hakkavad vananema hiljem, suured ja rasked varem – isegi umbes 5-6-aasta vanuses.

Ja vananev koer vajab  teistsugust toitu kui noor ning pehmemat magamiskohta ja eakohaseid mänguasju. Ikka selleks, et su koer ka vananedes elust mõnu tunneks.

Siin on sulle nimekiri 5-st asjast, mida sinu vananev koer vajab:

1. ARMASTUST

Armastust osta ei saa, see peab tulema sinust enesest. Oma armastust saad näidata hoolitsedes koera vajaduste eest ning pakkudes talle parimat, mis sinu võimuses on. Armastatud koer vananeb aeglasemalt ning tunneb ka kõrges eas elust ja sinu seltsist rõõmu.

2. PEHMET MAGAMISASET

Seeniorieas koer vajab nagu eakas inimenegi pehmet ja sooja aset, millel pikalt lamades liigesed kangeks ei jääks. Arvesta, et vananev koer magab ja puhkab rohkem. Seega osta oma koerale pehmem ase, nt pehme ja lihtsalt pestav VetBed koeravaip. VAATA SIIA!  Kui su eakas koer elab õues, siis pane talle kuuti rohkelt põhku või puiduvilla, et tal oleks soe ja pehme küljealune.

3. EAKOHAST TOITU 

Kvaliteetne eakohane toit aitab su koeral püsida kauem terve ja vitaalne. Seeniortoidud sisaldavad rohkem liigestele vajalikke koostisaineid ja on „lahjemad“. Vananedes ei vaja koer samavõrd energiat kui noor koer ja võib kaalus liialt juurde võtta. Ülekaal on aga halb nii koera üldisele tervisele kui ka liigestele. Koertekeskuses on saada erinevaid seeniorkoerte toite, näiteks ARDEN GRANGE Seenior kana ja riisiga (VAATA SIIA!) ning Sensitive Seenior/Light (VAATA SIIA!).

4. EAKOHASEID VITAMIINE JA TOIDULISANDEID 

Nii kui inimene vajab ka koer tervena püsimiseks toidulisandeid ja eriti oomegaõlisid. Nutrolinil on välja töötatud spetsiaalne toidulisand just vananevatele koertele: Nutrolin Seeniori oomega rasvhapped, E-vitamiin ja ubikinoon toetavad vana koera organismi toimimist (VAATA SIIA!)

5. EAKOHASEID MÄNGUASJU
Vananedes pole koer küll enam sama energiline kui nooremas eas, kuid mängida tahab ta ikka. Kui su koer armastab palle ja armastab närida-tirida, siis vali talle sellised mänguasjad, mis tema vanadele hammastele sobivad. Näiteks on KONGil välja töötatud erinevad mänguasjad just vanema koera hambaid ja igemeid silmas pidades. KONGi seeniorisarja mänguasjad on pehmemast kummist ja jõukohased närida/nätsutada ka väga vanale koerale. Näiteks on selline KONG Seenior. (VAATA SIIA!)  Pehmemast kummist on ka KONGi kutsikate mänguasjad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.